Notepad++ PHP Plugin Wprowadzenie

Forum poświęcone mojego autorstwa pluginowi stanowiacemu razem ze świetnym edytorem Notepad++ kompletne środowisko programistyczne w jezyku PHP.

Notepad++ PHP Plugin Wprowadzenie

Postby Kmicic » 2012-01-21, 20:39

PHP jest językiem głównie postrzeganym jako język pracujący na serwerach internetowych, pomocny do tworzenia interaktywnych stron internetowych.
Ale nie tylko. "Odkryłem" to kilka lat temu że to świetny język do programowania przydatny w wielu sytuacjach i środowiskach. Język jest komunikatywny, jasny i prosty. Składnia przypomina język C. Popularność języka PHP i jego prosta składnia oraz wielka praca włożona przez jego twórców w jego rozwój oraz zaangażowanie społeczności używającej języka, spowodowały wielkie bogactwo bibliotek programistycznych praktycznie dotyczących wszystkich dziedzin życia.

Język ten wykorzystałem jako język skryptowy w moim programie ]LottoCAD.
Sukces takiego rozwiązania nasunął mi myśl aby zastosować podobne rozwiązanie w popularnym i bardzo użytecznym edytorze tekstowym Notepad++.

Edytor ten jest dostępny w serwisie wolnego oprogramowania. Najnowszą wersję można pobrać z linku http://sourceforge.net/projects/notepad-plus/files/latest/download?source=directory lub http://download.tuxfamily.org/notepadplus/5.9.8/npp.5.9.8.Installer.exe
Edytor instaluje się bez problemów.
Mojego autorstwa plugin mozna pobrać z linku na sourceforge : http://sourceforge.net/projects/phpfornppplugin/files/latest/download.
Oprócz doskonałych własności edytora tekstowego do wykorzystania jest własnie mój plugin. Posiada on pełny język PHP, ma własny serwer HTTP oraz korzystając z bibliotek wbudowanych mozna korzystać bez instalowania czegokolwiek z baz danych np świetnej darmowej bazy SQLite.
Najprostszy sposób wypróbowania to w nowym edytorze tekstowym wpisz polecenie :

Code: [Select all] [Expand/Collapse] [Download] (Untitled)
  1. <?php
  2. echo "Witaj w świecie PHP,dzisiaj jest : ", date("Y-m-d h:i:s");
  3. ?>
  4.  
GeSHi © Codebox Plus


i wciśnięcie klawisza F9. To klawisz uruchamiania skryptów wpisanych w edytorze.
O bardziej wymyślnych sposobach, sztuczkach i kruczkach, napiszę niebawem.

Zapraszam warto spróbować.
--
Wojtek
Audaces fortuna iuvat - śmiałym szczęście sprzyja
User avatar
Kmicic
Administrator
 
Posts: 720
Joined: 2006-11-28, 00:40
Location: Obywatel świata

Return to Notepad++ PHP Script Plugin

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron